האינטליגנציה הרגשית של המקצוע

כמעט בכל המקצועות שאנו מכירים עובדים עם אנשים וכאשר אנחנו עובדים עם אנשים אנו פוגשים קשת שלמה של טיפוסים, סגנונות ורגשות נלווים.
כמעצבת פנים אני פוגשת את לקוחותיי במקום הכי אישי, הבית שלהם והרגלי החיים שלהם. וכל אחד הוא עולם ומלואו.
למעשה אני מובילה את לקוחותיי בעזרת תכנון ועיצוב החללים בביתם, או בעסק שלהם, ובעזרת בחירות נכונות, המתאימות להם במדויק, אל המטרות שלהם ולסיפור חייהם.

אבל לא לכולם המסע הזה הוא מסע קל. פעמים רבות הוא מלווה בחששות ופחדים.
האם אני עושה את הבחירות הנכונות? מה יותר יפה? האם בעלי המקצוע המעורבים לא יאכזבו? האם התקציב יספיק ולא תהיה חריגה? האם נאהב את התוצאה? ועוד ועוד.

ומה הקשר של האינטליגנציה הרגשית לכל הסיפור? כי עיצוב פנים איננו מתמטיקה. אין תשובה נכונה אחת. כמעצבת פנים בכל פרויקט עלי להתוודע ללקוחות הספציפיים, להקשיב, לזהות את אופיים, את סגנון החיים שלהם, את השאיפות ולערוך את ההתאמות הנכונות להם ולבית שלהם.

פעמים רבות ללקוחות מתחשק טרנד מסוים, מוצא חן בעיניהם דבר מה, אולי ראו אצל השכנים, ברשתות החברתיות או בטיול לחו"ל והחליטו לאמץ בדיוק כזה.

תפקידו של מעצב פנים פעמים רבות הוא לגלות ולעזור ללקוחות לבחור מתוך השפע את מה שמתאים בדיוק עבורם, שהם יוכלו ליהנות ממנו לאורך זמן ושהוא יענה על צרכים פרקטיים ואסתטיים גם יחד.

ולכן כאשר בוחרים מעצב/ת פנים (או כל בעל מקצוע אחר) כדאי לבחור מישהו בעל ניסיון רב ומגוון ולא פחות חשוב – בעל בטחון מקצועי (וכאן נכנסת האינטליגנציה הרגשית). הוא אמור למצוא את הדרך הנכונה לגשר על פערים שונים ולשדך בין השאיפות והצרכים שלכם, כאשר הדרך עצמה לא פחות חשובה.

למסע הזה של שיפוץ, או בניית בית שותפים הרבה אנשים, בעלי מקצוע, דעות, מחשבות ורגשות. אינטליגנציה רגשית עוזרת לקבל החלטות טובות.
ומהן החלטות טובות? הלימה בין הצרכים ומה שאוהבים למציאות, מבלי לתת לרגשות שליליים, כמו חששות ופחדים, להפריע לתהליך.
כאשר הדרך ידועה ומנוהלת באופן מושכל יהיה בטחון בלקיחת ההחלטות, יהיה שילוב נכון בין השכל והרגש ואז מובטחות התוצאות הכי טובות. מפלס החרדה מכל תהליך שיפוץ הבית או הבנייה ירד, תהיו בטוחים בעצמכם ועם חדוות יצירה להרפתקה המרתקת של עיצוב הבית שלכם.