אז למה לנו כל העיצוב הזה?

למה לכם לעצב את הבית בכלל?

כי What we design designs us back.

70% מהמוח שלנו מושפע ממה שהוא רואה סביבו באופן ויזואלי.
אז מדוע שלא נעצב את מה שאנחנו רואים סביבנו, כדי שהסביבה תהיה טובה לנו ותתרום לנו יותר?
עוד נתון: 87% מזמננו אנחנו מבלים בתוך בניינים. אז כדאי שנרגיש בהם טוב ונעים. איך נעשה זאת? באמצעות מתן תשומת לב לתכנון ועיצוב הפנים.
חלל מתוכנן ומעוצב באופן שנכון ומתאים לנו יעצים אותנו ויביא שפע לחיינו, בין אם החלל מקום עבודתנו או ביתנו. בכוחו להפחית או להעניק לנו שלווה ועוצמה. ממש כך.

מקום העבודה שלנו צריך להיות מותאם לנו, שימושי ונכון לעיסוקנו ועל אחת כמה וכמה הבית שלנו. אנחנו נמצאים במקומות הללו זמן רב, לא עוברים דרכם רק לרגע. מקומות שלא נעים לשהות בהם ישפיעו על מצב רוחנו ואף על בריאותנו הפיסית. תאורה לא נכונה, למשל, יכולה לגרום לעייפות ואף לדיכאון. לפעמים צריך לחפש את הסיבות להרגשתנו הלא טובה בתפאורה. ואין הכוונה בעיצוב פנים רק לייצר מצגת שווא. כמעצבת תמיד אחפש את ה"אמת הסביבתית", עיצוב הפנים הנכון שיתאים לחלל ולאנשים שמשתמשים בו.

תופעה ידועה, שלא מרבים לדבר עליה, היא "סינדרום הבניין החולה". אנשים ששוהים במקומות מסוימים וחשים כאבי ראש, גירוי בעיניים, חוסר אוויר או עייפות, והתופעות הללו נעלמות כאשר הם יוצאים מאותם המקומות, סביר להניח שזו תופעת הבניין החולה. כאשר עובדים במקום כזה, או גרוע יותר – גרים במקום כזה, לאורך שנים זה משפיע מאד. אפשר "לרפא" מקומות כאלו בעזרת עיצוב נכון. ממפים את האזורים הבעייתיים ומוצאים את ההפרעה והפתרון ההולם.

מעצב או מעצבת פנים טובים יזהו את הצרכים וההרגלים שלכם ויתאימו לכם, לחבריכם לעבודה או לבני ביתכם את העיצוב, מתכנון נכון ועד אחרון הפריטים והגוונים.

עיצוב פנים, בעיניי לפחות, איננו פילוסופיה או "nice to have". הוא הרבה מעבר לבחירת צבע יפה לקיר, גוף תאורה או ספה. הוא חקר המקום, צרכיו ואופיו של האדם שמשתמש או חי בו, והשידוך ביניהם. לפעמים אפילו לא מבינים או קשה להגדיר במילים מדוע מרגישים כל כך טוב במקום מסוים ומתרחקים מאחר.

וההנאה מתהליך השיפוץ או התכנון איננה רק מהתוצאה בסוף. אפשר ליהנות מכל הדרך ולהיות שותפים למסע העיצוב באופן שיתאים לכם.

אין כמו לגור ולחיות במקום, שכל בוקר או ערב, מרגישים שהלב מתרחב בו מחדש. ותמיד זכרו את משפטו האלמותי של וינסטון צ'רצ'יל: תחילה אנו מעצבים את ביתנו. בהמשך הבית שלנו מעצב אותנו.