עיצוב נכון של מטבח

כל תכנון ועיצוב של מטבח הוא עולם יצירתי בפני עצמו; מטבח הוא אינדיבידואלי, מתאים למשתמשים בו ולמקום בו הוא נמצא.
אך גם למקום המרכזי ביותר בבית יש כמה כללים שכדאי להתייחס אליהם. הם יכולים להיות ההבדל בין מטבח פחות נוח למטבח החלומות שתמיד רציתם.

ארגונומיה במטבח

הבסיס של כל תוכנית מטבח מעוצב טוב מתחיל בארגונומיה נכונה. מטבח צריך להתאים היטב לבעליו ולא להיפך. ואם יש יותר ממשתמש אחד במטבח יש להתחשב גם בזה. במטבח עם אי נוספים מעברים והזרימה בהם צריכה להיות בטבעיות ופנויה ממכשולים.

גובה משטח העבודה המומלץ

גובה משטח העבודה הוא נתון שיש בו גמישות. הגובה המקובל למשטח העבודה הוא 90 ס"מ, אך אפשר להתאים את הגובה האידיאלי למשתמשים העיקריים: בדרך כלל הוא ינוע בין 86 ס"מ ל-95 ס"מ. גם יחידות הארונות התחתונים לא חייבות להיות במידה קבועה מראש אלא הן יכולות לצמוח בהתאם לגובה המשטח. ככל שתהיה בחירה במסד (צוקל) נמוך יותר ובמשטח גבוה יותר גובה הארון יכול להיות גדול יותר ולכן תכולתו תהיה רבה יותר.
התאמה אישית תהיה תשובה ארגונומית ראויה.

משולש העבודה

תכנון מטבח קלאסי מתחיל במשולש העבודה שיוצר נתיבים ברורים בצורת משולש בין אזור הבישול – הכיריים, אזור הניקוי – הכיור ונקודת האחסון העיקרית – המקרר.

אלו נתיבים שצרכים להיות מספיק קרובים, כדי לאפשר תנועה נוחה בין שלושת המוקדים, ופנויים מהפרעות ומכשולים, שיוכלו להעיב על התנועה החופשית ביניהם.

עקרונות משולש העבודה בעיצוב המטבח

למשולש העבודה נקבעו בתחילת שנות ה-20, עם התפתחותו של המטבח המודרני, כמה עקרונות שנחשבו לאידיאל התכנון. הם נכונים גם היום. אמנם המטבחים גדלו והתרחבו מאד. הם נפתחו לחלל הציבורי והפכו למרובי משתמשים, אך אלו עקרונות שעדיין ראויים להתייחסות כי נשארנו אנושיים.

עקרונות תכנון מטבח נכון:

  • אורך כל נתיב מומלץ (צלע במשולש הדמיוני) הוא בין 1.2 ל-3 מטר.
  • האורך המומלץ הכולל של שלושת הנתיבים כדאי שיהיה בין 4 ל-8 מטר. מעבר לזה תידרש צעידה רבה מדי מפונקציה לפונקציה.
  • הנתיבים בין המוקדים אמורים, כאמור, להיות פנויים ממוצרי חשמל גדולים או מיחידות ארונות; שלא יהוו מכשול או יצריכו עקיפה מעיקה.
  • יש לשים לב בעיקר במטבחים המודרניים שיש בהם אי – שעקרונות המשולש ימשיכו להתקיים.
  • לא אמורה להיות תנועה גדולה מדי דרך המשולש. אלו נתיבים שצרכים להיות פנויים ונוחים לגישה ישירה ומידית למשתמשים.
  • במטבחים עם אי אפשר לתכנן כמה משטחי עבודה למספר משתמשים בו זמנית.

חשוב לזכור שמטבח אמור להיות בעל אורך חיים ארוך ולא תלוי בטרנדים חולפים. עם זאת כל צורך אישי ראוי להתייחסות והוא צריך להיות נוח ומותאם אישית לכם. את סגנון העיצוב התאימו לבית כולו.