צבע השנה 2021

חברת הצבעים PANTONE בוחרת בכל שנה גוון מתוך מניפת הצבעים המדויקת שלהם וזה מתקבל כצבע השנה, המקובל על תעשייה רחבה שנוגעת בכל תחומי העיצוב כמעט: מאופנה, טקסטיל, עיצוב פנים, עיצוב גרפי, עיצוב מוצר ועד קוסמטיקה או עריכת שולחן. הצבע הנבחר מושפע מתחומי חיים רבים והוא נחקר במשך שנה שלמה. הגוון הנבחר הוא הצבע שיספר את הסיפור הטוב ביותר האופייני לאותה השנה.

השנה בחרה פנטון בשני גוונים: אפור אולטימטיבי (PANTONE 17-5104 Ultimate Gray) וצהוב מאיר (PANTONE 13-0647 Illuminating). שילוב הצבעים מעביר, לדעת חברת PANTONE, מסר של עוצמה לצד תקווה וחיוניות. מסר חשוב לאחר שנה לא קלה.

באפור ישנם מעשיות, מוצקות, יציבות וחוסן לעמוד במבחני הזמן, כמו חלוק נחל או סלע איתן. הצהוב הוא שאפתן, גלוי, משמיע קול, קשור לאינטליגנציה ותובנה, שדוחפים קדימה להתחדשות וחדשנות.

חברות הצבעים הישראליות בחרו בגוונים שונים, שניהם קשורים לעיצוב הבית.

חברת נירלט בחרה בגוון לבן עם נגיעה אפורה רכה, שלגיה NWC 045, כמסר להתחיל את השנה בדף חלק נטול משקעים מהשנה שעברה, שנוכל להעלות עליו את סיפור חיינו, בתקווה לחוויות חדשות, חיוביות וטובות יותר. גוון מצוין לצביעת הבית.

חברת טמבור בחרה בסוג של ורוד מעושן, Morning Clay 0171P, צבע שמשדר רכות, אנרגיה של אופטימיות ורוגע. גוון מתאים לצביעת קיר מודגש.

לצבעים חשיבות רבה על חיינו והם אחד הפרמטרים המשפיעים ביותר בעיצוב הפנים. כל צבע הוא תדר בעל מסר שנכנס למוח שלנו וגורם לנו להרגיש ולהתנהג בצורה מסוימת. חשוב שנבחר את הגוונים המתאימים ביותר בכל מקום בבית ולכל פרט בו.