שנת 2019 – מטבח לאמיצים

שנת 2019 – מטבח לאמיצים

עיצוב מטבחים 2019 – 12 החידושים

המטבח, הלב של הבית, המקום בו מערכות היחסים המשפחתיות נרקמות, עבר  שינויים רבים בשנים האחרונות.
כמעצבת פנים, עם התמחות מיוחדת בעיצוב מטבחים, אני יכולה להצביע על מגמות עיקריות. הורדת המחיצות בין המטבח לבין הסלון העניקו תשומת לב מיוחדת לעיצוב המטבח ולתכנון איים במרכזו.

אז מה צופנת לנו שנת 2019 בתחום עיצוב המטבח?

התאמה אישית גדולה

שפע החומרים, הפרזול ואפשרויות עיצוב חזיתות המטבח מבטיחים שהמטבח יהיה מושלם לטעם העיצובי של בני הבית, הצרכים הפונקציונליים שלהם וסגנון חייהם.
הכל אפשרי ומותאם אישית: נראות המטבח, התוכן שלו, מוצרי החשמל ועוד.

"לוק" תעשייתי

אם עד עכשיו היינו רגילים לראות במטבח בעיקר שיש וקרמיקה , בשנת 2019 אנחנו נראה שהנראות התעשייתית תמשיך ותתפתח.בטון ומתכות, כפלדת אל חלד, ברזל, נחושת ופליז במרקמים חלקים ומחוספסים, בגימור מט ומבריק, בפטינה, בגווני חלודה או בגוונים מטאליים. נרחיק לכת עם גימורים דרמטיים בעיבודים מיוחדים בטכנולוגיה גבוהה או בעבודת יד, כדי להגיע לרמות גבוהות של תחכום ומורכבות בהתאמה אישית.

כבר לא שחור לבן

נראה בחירה אמיצה יותר של צבעוניות עזה לצד שילוב של גווני פסטל מעולם האופנה. גווני הפסטל משתלבים נהדר עם גווני אפור גרפיט ועצים כהים. הגוונים העזים משתלבים עם שילוב החומרים החדש – פלדת אל חלד, בטון וכדומה.

תכשיטי המטבח – ידיות

הידיות חוזרות. נוותר על החזיתות נטולי הידיות עם המסילות הלינאריות ונחזור לתכשיטי המטבח הלוא הן הידיות.

תאורה

אנחנו רואים את המגמה הזו בעיצוב בתים בכלל ובעיצוב מטבחים כחלק מהחלל הציבורי. הציבור נהיה יותר ויותר מודע לנושא התאורה וטכנולוגיות חדישות מספקות תאורה עיצובית יפהפייה, עמידה ובמחירים נגישים.

יותר ויותר ארונות יהיו מוארים, מבחוץ ומבפנים. התפתחות תאורת הלד מאפשרת משחקי אור שונים והוספת תאורה נסתרת במקומות שונים. זו תאורה נפלאה להארת משטחי העבודה, לתאורת אווירה או להארת התוכן הפנימי של הארונות.

נקודות מים

גם נקודת המים במטבח לא חייבת להיות רק אחת. לצד ברז הכיור אפשר למקם נקודת מים מטוהרים ו/או רותחים ואם הכיריים נמצאים בקיר נפרד אפשר למקם לידם ברז מילוי לסיר המרק.

הבהלה לזהב

גם הזהב עדיין פה והוא מתכוון להישאר. הוא יכול לבוא לידי ביטוי באלמנטים שונים, כמו: ידיות, הקנטים של הארונות או במוצרי החשמל. נראה יותר ויותר מוצרי חשמל בגווני זהב, נחושת, פליז וברונזה, שיחליפו את מוצרי החשמל מהנירוסטה.

ארונות עליונים OUT,  איים וארונות גבוהים IN.

ארונות אחסון גבוהים לכלים ולפרודוקטים שונים ימשיכו להיות המסה העיקרית לאחסון לצד איים ונראה פחות ארונות עליונים.

ומה לגבי הכיור?

את הכיור שלנו נעדיף גדול ומתמזג עם משטח העבודה. הללו הופכים דומים יותר ויותר לחזיתות ויציגו מקשה אחת של מראה וצורה. ועם זאת משטחי העבודה הופכים להיות עמידים יותר ודקים יותר.

ומוצרי חשמל?

אורח החיים המודרני, העמוס והאינטנסיבי, והדרישה להכנת מנות בצורות שונות בו זמנית יביאו לכך שנראה יותר מתנור אחד במטבח ואף שני מדיחי כלים. להם התווספו מוצרי חשמל נוספים, כמו תנור אידוי או מגירת חימום. נצטרך למצוא פתרונות עיצוב להכלת כל המכשירים.

קיימות
כמו שאנו עדים לטרנד הזה בכל תחומי החיים. החל ממכוניות חשמליות ועד לשימוש בחומרים ממחוזרים ומתכלים. המהפכה הירוקה לא חסה על המטבח של 2019.
אנחנו נראה יותר ויותר שימוש בחומרים ובשיטות ייצור ידידותיים לסביבה, ללא דבקים וחומרים אחרים המזיקים לבריאות ולסביבה.

לסיום, קצת מדע בדיוני

המטבח, כמו חלקים מרכזיים אחרים בבית, יהפוך להיות חכם ונוכל בלחיצת כפתור להפעיל מוזיקה, למצוא מתכון או להזמין מוצר חסר במקרר.
כל זאת ועדיין לא הזכרנו את הצבע השחור. ממנו נראה יותר ויותר.

לסיכום, שנת 2019 טומנת בחובה המון חידושים מרתקים ואסתטיים. החל משימוש בחומרים חדשים, דרך שמירה על הסביבה וכלה בטרנדים עיצוביים מרתקים.